A fülgyertyázás egy egyszerű, természetes gyógymód. Nem hagyományos gyertyáról van szó, hiszen üreges, méhviasszal, viaszkeverékkel átitatott szövetből készül. A kúp alakú gyertyát a hallójárat bemenetéhez illesztjük és hatásait az égés során az enyhe hő- és vákuumhatással éri el. Ne merüljön víz alá a kezelés után 24 óráig. Hideg, szeles időben a kezelés után tegyen a fülébe egy kis vattapamacsot pár órára.
Kiknek javasolt a fülgyertyázás:
- Aki sokat dolgozik a szabadban
- Aki poros környezetben tartózkodik
- Aki vízi sportokat űz
- Krónikus fülbetegségekben szenvedőknek
- Allergiásoknak
- Eldugult a fülek esetén
- Melléküreg-gyulladásban szenvedőknek
- Túlzott fülzsír-termeléstől szenvedőknek
Ellenjavaslat:
- Friss fülműtét után
- Fülciszták esetén
- Fültőmirigy-gyulladás esetén
- Fülsérülés, sérült dobhártya esetén
- Mesterséges dobhártyával élőknek
- Füldaganatok esetén
- Allergia valamelyik összetevőre
- Akut gyulladás esetén a fülben vagy az arcüregben
- Magas a vérnyomás esetén

Pozitív hatása:
- Javítja a hallást
- Csökken a fül és a melléküregek nyomása
- Segít a fülzsír természetes kiürülésében
- Javítja az egyensúlyproblémákat
- Segít megszüntetni a fülcsengést
- Enyhíti a viszketést
- Segít a fülfertőzések, gyulladások gyógyulásában
- Enyhíti a füllel kapcsolatos fejfájást
- Általános nyugtató, relaxáló hatása van
Hogyan működik?
A fülgyertya lassan, kb. 10-15 perc alatt ég el, ezalatt hőhatás keletkezik, mely átterjed a fülre, valamint a fül belsejére is. Mivel a gyertya cső alakú, az égő láng alatt légritka tér keletkezik, amely vákuumhatást eredményez. A szívóhatás következtében a kezelt zónák területén vérbőség keletkezik, nő a véráramlás sebesség, ezáltal elszállítódnak a salakanyagok, megindul a váladékfolyás. Az ingerek a fülön található reflexzónákra is hatnak, stimulálva többek között a garat nyirokrendszerét. Ezeket a fülakupunktúrás pontokat nehéz kezelni, mert a külső hallójárat mélyén, a dobhártya közelében helyezkednek el. A fülgyertya azonban a rejtett területeket is eléri. Az inger a dobhártya közvetítésével eljut a középfül csontjain a belső fül területére is, és itt hat az egyensúlyi szervekre. A vákuum, és hőhatás elősegíti a külső és középfül közötti nyomáskiegyenlítődést, és az Eustach-kürtön keresztül hat a garat képleteire is.
testgyertya ugyan olyan, mint a fülgyertya, lehet pár milliméterrel szélesebb a keskenyebbik vége. A kezelés menete is megegyezik a fülgyertyázás menetével. A testen több helye égethetünk gyertyát. Égethetünk a Csakrákban, Meridiánokon, akupunktúrás pontokon, talpon, vagy az adott kezelendő szerven. Páros szerveken minden estben mindkét szerven gyertyázunk. A testgyertyázást kúraszerűen, több napon keresztül végezzük! Mivel a kezelés feloldja a salakanyagokat, minél több vizet vagy gyógyteát kell fogyasztani, hogy minél hamarabb tisztuljon a szervezet!
Javasolt különböző egészségproblémáknál, kiegészítő terápiaként:
Méregtelenítés, nyiroktisztítás
Reflexzónák, akupresszúrás pontok, csakrák aktiválása
Fájó testrészek – izom, gerinc, ízület
Emésztőrendszeri problémák – puffadás, székrekedés, hasüregi panaszok
Görcs-, és stressz oldás
Menstruációs görcsök
Hurutok, gyulladások Asztma, allergia
Ellenjavallat:
3 éves kor alatt.
Összetevőkkel szembeni allergia esetén.
Nyílt seb, bőrpír területén
A hajas fejbőrön nem égethető
A nyirokrendszer behálózza egész testünket, befolyásolja az immunrendszer működését, ezért rendkívül fontos a tisztántartása, a dugulás megszüntetése. A testgyertya a bevált természetgyógyászati eszközök közé tartozik, világszerte használják kiegészítő terápiaként a különböző egészségügyi problémáknál, A mozgásszegény életmódnak és a rossz táplálkozási szokásoknak köszönhetően valószínűleg az Ön teste is tele van méreganyagokkal. A nyirokrendszerre túl sok teher hárul, ezért a szervezet nagyon lassan szabadul meg a mérgektől. A felhalmozódott mérgek pedig kellemetlen fizikai tüneteket okozhatnak.
A testgyertya azért hat, mert elősegíti ezeknek a méreganyagoknak az eltávolítását. Elsősorban hasi fájdalmakra, puffadásra, emésztő- és idegrendszeri problémákra. Mivel immunrendszerünk 65-70 %-a a hasüregben helyezkedik el, ezért igen fontos a hasi területen levő nyirokedények méregtelenítése. Az emésztés során nagyon sok teher hárul a nyirokrendszerre. A rossz táplálkozási szokások (az állati fehérjék, zsírok, tejtermékek stb.) által először a bél, majd az egész test károsodik. A mérgek gyakran nehezek, ezért nehezen is mozgathatóak, különösen, ha azok olyan fémekből keletkeztek, mint a higany, vagy az ólom.
Ezektől rendkívül lassan szabadul meg a szervezetünk. Ha a testünk és ez által a nyirokcsomók is túltelítődnek lebomlási anyagokkal, salakokkal, vírusokkal, és baktériumokkal, akkor megduzzadnak, és fájdalmassá válnak. Ez egyfajta jelzés, hogy a működésüknek nem tudnak eleget tenni, dugulás jött létre, amely károsítja az immunrendszert is. Ezt a dugulást segítjük megszüntetni a köldökön keresztüli gyertyázással. Amikor meggyújtjuk a gyertyát a hatóanyagok füstje a kürtőhatás értelmében bejut a szövetekbe, és elősegíti a tisztulási folyamatokat.